YDS ve YÖKDİL İçin Kelime Nasıl Çalışılır ?

01.06.2022
YDS ve YÖKDİL İçin Kelime Nasıl Çalışılır ?
YDS ve YÖKDİL İçin Kelime Nasıl Çalışılır ?

YDS ve YÖKDİL İçin Kelime Nasıl Çalışılır ?

Sınavlara uygun kelime öğrenmek hemen hemen tüm adayların sorun yaşadığı konulardan biridir. Akın Dil olarak biz YDS ve YÖKDİL için kelime eğitimini belirli başlıklar halinde yaparak öğrencilerimizin sistematik bir şekilde kelime öğrenmesini sağlıyoruz. Sıkça yapılan yanlışlardan biri ÇIKMIŞ SINAV KELİME LİSTELERİ ile hazırlık yapmaya çalışmaktır. Elbette ki böyle bir liste elde olmalıdır ancak bu tür listeler tektaşına öğretici değildir. 

Akın Dil olarak YDS ve YÖKDİL’de metin olarak çıkan doğa, çevre, tarih, toplum, bilim & teknoloji gibi başlıklar altında hazırladığımız listeler, kelime alıştırmaları ve okuma parçalarını öğrencilerimize çalıştırarak eğitim vermekteyiz. Böylece kelimeler tekrar tekrar adayların eğitimleri sırasında karşılarına çıkarken, okuma parçaları ile desteklenerek akılda kalıcılığı sağlanmış olmaktadır. 

READING WORDS 

Eğer Akın Dil öğrencisi değilseniz, READING WORDS adlı kitabımız ile bu sistemi siz de kullanabilirsiniz. Ama yine de READ FOR SPEED adlı okuma kitaplarımızla bu kelimeleri pekiştirmenizi tavsiye ederiz. 

Kıssadan Hisse…

Bir dost der ki : kelime listesi ile kelime öğrenilmez… alıştırmaları ve okumaları ile bu kelimeler bir bütün olarak desteklenmelidir.